facebook

В Україні одночасно і розширили, і скоротили перелік осіб, доходи яких підлягають індексації. Тепер перерахунок проводитиметься працівникам та гіг-фахівцям, які отримують зарплату від резидентів Дія.City, а ось посадових осіб митних органів виключили із зазначеного переліку.

Відповідний проєкт постанови ухвалено на засіданні Кабінету міністрів у середу, 3 листопада. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання у YouTube.

Документ розробили у Міністерстві соціальної політики за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Суть доручення – забезпечити купівельну спроможність доходів, що отримуються персоналом IT-сфери згідно із Законом “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”.

Зокрема, змінами до порядку №1078 передбачено:

визначити механізм індексації доходів, одержуваних працівниками та гіг-фахівцями від резидентів Дія.City. Встановлено, що розмір винагороди, компенсацій та інших виплат таких працівників підлягає обов’язковому періодичному перегляду з урахуванням підтримки купівельної спроможності таких виплат;

із переліку осіб, доходи яких підлягають індексації, виключити посадових осіб митних органів. У Мінсоці це пояснюють “уточненням редакцій окремих пунктів порядку”;

встановити, що у випадку, якщо особа працює неповний робочий день, то сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу (кількості загальних годин на місяць), а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Нагадаємо, у липні цього року Верховною Радою було ухвалено закон “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”. Головною новацією документа є впровадження спеціального для сфери IT режиму роботи під назвою Дія.City.

Основною перевагою, яка діятиме для учасників режиму Дія.City, є зниження податкового навантаження. Так замість сьогоднішніх 41,5% податків, які сплачують компанії зі штатними працівниками, передбачається такий розмір зборів:

ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) – 5%;

ЄСВ (єдиний соціальний внесок) — мінімальний, що сьогодні становить 1320 грн/міс;

військовий збір – 1,5%;

можна буде вибрати між двома податками: або податок на прибуток підприємств у розмірі 18%, або податок на виведення капіталу у розмірі 9%.

Участь у режимі Дія.City є добровільною і доступною лише для фахівців у галузі розробки програмного забезпечення та комп’ютерних ігор та для суміжних сфер, таких як кібербезпека, робототехніка та ін. Ці компанії обов’язково повинні бути українськими.

Термін, на який цим законом передбачено введення режиму Дія City, – 25 років. Заробітна плата, яка передбачається для співробітників у рамках відповідного режиму, — 1200 євро у гривневому еквіваленті за актуальним курсом валюти (станом на 3 листопада це близько 36,5 тис. грн).

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні пропонують скасувати обов’язкову індексацію (підвищення) зарплат разом із зростанням прожиткового мінімуму. Відповідні зміни передбачено законопроєктом, який розробило Мінекономіки.

Автори документа пояснюють таке рішення тим, що механізм індексації зарплат в Україні застарів. Він був запроваджений в умовах складного соціально-економічного становища країни за гіперінфляційних процесів та значного знецінення грошових доходів населення, яке не могло бути компенсовано іншими механізмами держрегулювання.

 

Джерело.