facebook

У Польщі серед колекціонерів все більшою увагою користуються різдвяні іграшки часів Польської Народної Республіки (часи Радянського Союзу). Окремі іграшки вони готові купляти по 500 злотих за одиницю.

Як розповідає 28-річний польський колекціонер Мацей Фаловський ялинкові прикраси виготовлені у період з 1944 по 1989 рік сьогодні можуть коштувати реально дорого.

Найбільш затребуваними, а тому й найціннішими є ялинкові прикраси із зображенням персонажів, бажано з популярних мультфільмів або ж казкових персонажів. Мацей Фаловський збирає новорічні кулі з 2016 року. Сьогодні у його колекції понад 600 експонатів.

28-річний заснував дві групи у Facebook, які об’єднують шанувальників старих різдвяних прикрас. На інтернет-аукціонах ялинкові прикраси сьогодні продають за 300-500 злотих.

Ялинкові прикраси радянського періоду сьогодні користуються великим попитом

“У 2017 році я знайшов аукціон на OLX, присвячений таким старовинним ялинковим кулькам. Також я помітив, що у багатьох, особливо у літніх людей, є спогади про роки, коли ялинки прикрашали такими дрібничками. Майже за кожним із них стоїть своя історія. Тоді я прочитав в Інтернеті статтю, в якій один джентльмен розповів, що після смерті бабусі він привів її речі в порядок і знайшов на горищі красиві новорічні кулі старих часів. Це дало мені поштовх до колекціонування», – згадує Фаловський початки свого колекціонерського захоплення в« Ekspres Bydgoski».

28-річний хлопець вирішив створити дискусійну групу у Facebook, яка стане віртуальним місцем зустрічі інших ентузіастів. Діюча з 2017 року, група Bombki z PRL-u. Sprzedaż, kupno, wymiana” зібрала вже понад 4,7 тисячі. шанувальників, які публікують фотографії своїх різдвяних прикрас і діляться своїми спогадами. Цікаво, що дизайн старих дрібничок надихає багато сучасних польських компаній, які виробляють різдвяні прикраси.

Чим складніше знайти ялинкову прикрасу, тим вищу ціну можна отримати на інтернет-аукціоні. Фаловський зізнається, що не кожна ялинкова прикраса досягає приголомшливої ​​ціни. Сьогодні найдешевшими є колись популярні шишки, сніговики, бурульки, дротяні прикраси. Щоб дізнатися про популярність ялинкових прикрас з минулого та перевірити ціни, просто подивіться на популярні сайти аукціонів, наприклад на польському OLX або Allegro. Найчастіше ціни на такі прикраси коливаються від 60 до 400 злотих.

Джерело.