facebook

Перші власники економічного паспорту – діти, народжені у 2019 році, – отримають від держави 626 125 грн. Станеться це у 2037 році, коли вони досягнуть 18-річного віку. Перераховувати ж гроші до спеціального Фонду майбутніх поколінь держава почне лише у 2023 році.

Народжені у 2019 році отримають понад 600 тис. грн на 'економічний паспорт'

Про це у своєму блозі на Korrespondent.net повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він зазначив: розмір нарахування дорівнюватиме двом мінімальним зарплатам.

“Щороку, починаючи з 2023 року, держава перераховуватиме до спеціально створеного Кабміном фонду суму коштів у розмірі 2 мінімальних заробітних плат на кожну дитину, народжену з 1 січня 2019 року. До моменту перших виплат у 2037 році сума коштів фонду становитиме понад 1,8 трильйона грн, що дозволить здійснити виплати на загальну суму 191 млрд грн із розрахунку 626 125 грн на одного учасника Фонду майбутніх поколінь”, – розповів він.

Гроші не знеціняться
Гетманцев запевняє: до 2037 року вкладені у Фонд гроші не знеціняться. Для цього їх мають намір інвестувати.

“Інвестиційний прибуток компенсуватиме інфляційні ризики. Компанія ж з управління активами, яка і здійснюватиме інвестиції, буде повністю державною”, – запевнив він.

Чи розкрадуть Фонд
За словами Гетманцева, розкрадання фонду вдасться уникнути. Для цього вже найближчим часом буде створено відповідні важелі контролю. Вони забезпечать лише невеликі втрати.

“У законі будуть утримуватися найкращі практики правозастосування, щоб гарантувати контрольну систему, що відповідає світовому стандарту якості. Будь-яким ризиком можна управляти, тому вироблення інвестиційної політики, яка не дозволить адміністратору втратити суттєві обсяги активів Фонду, – питання часу”, – зазначив він.

Чому саме діти, що народилися у 2019 році
Гетманцев чесно зізнався, що розпочати програму з дітей саме 2019 року народження вирішили тому, що це була передвиборча обіцянка чинної влади. Інша причина – необхідність підвищення народжуваності.

“Народжуваність в Україні з кожним роком зменшується на 5%. Аби зупинити цю динаміку, потрібно повернути людям упевненість у завтрашньому дні своєму та своїх дітей, освіта та житло яких мають бути забезпечені на момент досягнення повноліття за рахунок народних надр”, – наголосив нардеп.

Економічний паспорт запровадять і для пенсіонерів
Економічний паспорт можуть запровадити не лише для дітей, а й для людей похилого віку. При чому, перш за все, йдеться про осіб старших за 70-80 років.

Це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” анонсував голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. Проте, зауважимо, тексту відповідного законопроєкту наразі немає.

“Ініціативу про економічний паспорт треба розширювати на пенсіонерів. Оскільки у них, особливо старших за 70-80 років, узагалі немає можливості додаткових заробітків, і їм треба отримувати безумовний базовий дохід”, – повідомив він.

Окрім пенсіонерів, розширити дію економічних паспортів можуть і на українців, що народилися до 2019 року. Однак це також наразі лише в планах.

“Звісно, є за що цю ініціативу критикувати. Наприклад, вона поширюється на дітей 2019 року народження, а не на всіх дітей. Але логіка наша проста: з якогось моменту треба починати, а потім розширювати як на інших дітей, так і на пенсіонерів”, – зазначив Арахамія.

Джерело.