facebook

На різних сегментах ринку України кількість фальсифікату становить від 20 до 80%. Йдеться не тільки про масло на вагу на ринках, але навіть про продукцію, яку можна зустріти у великих супермаркетах та магазинах. Неякісна продукція регулярно потрапляє навіть до шкільних їдалень, про що свідчать результати перевірок Держпродспоживслужби.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. “Важко визначити фальсифікацію. Коли рівень фальсифікації становить 50-90% рослинних жирів, це легко визначити, а коли рівень менш ніж 10%, це важко навіть для професіоналів”, – розповів керівник центру експертиз “Тест” Валентин Безрукий.

У 2021-му ціла низка виробників не пройшла перевірку. Офіційно про це повідомляє Держпродспоживслужба. Наприклад:

“Богодухівський молзавод”. Фальсифіковане масло цього виробника виявили у школах у Кіровоградській області. Раніше підроблену продукцію цього заводу також зафіксували у Харкові.

“Білоцерківська агропромислова група”. У маслі цього виробника, яке продавалося під торговою маркою “Премія”, селянське та солодковершкове знаходили рослинні жири.

Фірма “Люстдорф”. Масло з рослинними жирами продавали під назвою “Селянське”.

“Новгород-Сіверський сирзавод”. Його також продавали під торговою маркою “Селянське”.

“Еней”. Фальсифікат виявили у Пістинському ліцеї Івано-Франківської області.

“Оді”. Йдеться про солодковершкове масло “Селянське” 73% жиру.

“Фальсифікувати масло якісними рослинними жирами не завжди вигідно, – каже голова правління “Споживча довіра” Олена Куликова. – Тому фальсифікат роблять із відхідних жирів тваринного походження. Це все переробляється, і вже ці нові жири, які промисловість наша створює, потрапляють у масло”.

OBOZREVATEL докладно писав про те, якого вигляду має бути справжнє масло та які фірми найчастіше фальшують продукцію.

 

Джерело.