facebook

Поле розмінували – садіть гречку: експерти розповіли, що буде із цінами на популярну в Україні крупу

Минулого року ціни на популярну в Україні гречку сильно зросли. За один кілограм крупи потрібно було заплатити сто гривень.

Експерти розповіли, які фактори впливатимуть на її вартість і чи можна очікувати на хороший урожай цього року.

В “Українському союзі промисловців та підприємців” (УСПП) зазначили, що гречка поступово дешевшала, а з 2022 року сформували певні її резерви.

“Аграрії збільшили посівні площі під цю культуру, відповідно цього року ми очікуємо, що розмір цих площ залишиться незмінним або дещо більшим (прогнозовано на +5 %, всього 120 тисяч га)”, – додали експерти.

В областях, де переважно сіють гречку, вже завершили пріоритетне гуманітарне розмінування, тож аграріїв закликали сіяти її.

“Гречку можна сіяти одразу після розмінування тому, що це “санітарна” культура. Якщо поле розмінували у травні-червні, то на цій землі ви вже не посадите кукурудзу або цукровий буряк. А гречку можна сіяти спокійно”, – заявив президент Асоціації Сергій Громовий.

Водночас, Громовий нагадав, що гречку вигідно виробляти, проте аграрії не хочуть збільшувати площі під неї, оскільки споживання залишається низьким. Він заявив, що його потрібно стимулювати із 2,5-3 кг на одного українця на рік до 5 кг. Також в УСПП повідомили, що у 2023 році не очікується сильних коливань цін на гречку.

“Зокрема, якщо інфляція чи курс долара в Україні не здійснить раптового стрибку, то значних змін у цінах не буде. Саме фіскальна та монетарна політика впливатимуть на коливання цін на продукти загалом і гречку зокрема”, – наголосили в УСПП.

Гречка може подешевшати в межах 10-15%, але впливати на ситуацію буде попит на ринку, кошти аграріїв та багато інших факторів.

Джерело.