facebook

В Україні надзвичайна ситуація з COVID-19 через помилки МОЗ, – професорка

Безпрецедентний спалах коронавірусу в Україні можна було не допустити, якби МОЗ врахувало закони епідеміології й не припускалося помилок. Зокрема, жорсткі карантинні обмеження в країні необхідно було запроваджувати ще у вересні.

Таку заяву в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучила докторка медичних наук, професорка, епідеміологиня Наталія Виноград. “Локдаун мав бути запроваджений ще у вересні. Тоді ми б сьогодні мали значно менший приріст випадків захворювань і керованість ситуації”, – наголосила вона (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини).

“З огляду на закони епідеміології під час надзвичайної ситуації такого масштабу, як сьогодні, вакцинація мала бути інтенсифікована у такий спосіб, як сьогодні, ще влітку. Насамперед, щодо груп ризику. Натомість у нас влітку була суперміграція”, – констатувала медикиня.

Зокрема, за її словами, не можна було “формувати нові колективи” зі школярів і студентів, але з 1 вересня школи та виші поновили роботу в режимі офлайн.

Окрім того, не було запроваджено заборон на проведення масових заходів. “Хтось стрибав, хтось співав, згуртовувався з інших причин. А це місця епідеміологічного ризику, де і стався великий додатковий обсяг інфікування”, – сказала Виноград.

“Є закони епідеміології, які порушені в плані стримування нових випадків захворювання шляхом своєчасного запровадження обмежувальних заходів. Карантин – єдиний спосіб, який віками люди використовували на захист від будь-яких масових захворювань”, – підсумувала вона.

Джерело.