Говорячи про те, наскільки сильно штам “Омікрон” почав атакувати дітей, лікарі не перебільшують. Якщо раніше діти були практично невразливими до коронавірусу, то зараз вони потрапили під його удар. Багато малюків опиняються на лікарняних ліжках, чого практично не було під час поширення попередніх штамів. Через мутований “Омікрон” в малечі стрімко підвищується температура, діти знесилені й відмовляються від їжі. Також “Омікрон” у дітей маскується під кишкові розлади, що особливо небезпечно для немовлят.
“Якщо температура вище 39, що тримається три дні і погано збивається, дитина млява і відмовляється пити, або має судоми – для батьків це “червоні прапорці”, щоб не зволікати і викликати “швидку”. Підчепити “Омікрон” дуже легко, можна просто пройти повз хворого і заразитися”, – пояснює професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Крамарьов.
Особливо фахівці застерігають батьків та своїх колег-медиків від введення дитині антибіотиків без фактів, які б підтверджували необхідність у їхньому застосуванні. За словами досвідченої лікарки, антибіотики не просто не допоможуть, а можуть навіть серйозно зашкодити дитині.
“Антибіотик тут не буде діяти, ви цим погіршити стан дитини. Ви цим будете ослабляти імунітет і не дасте дитині самій боротися з хворобою”, – наголошує відповідальна лікарка амбулаторії №11 ЦПМСД Печерського району м. Києва Оксана Гайдукевич.