facebook

У Волинській області чоловік отримав покарання у вигляді року випробувальної роботи за підробку COVID-сертифікату. Про це повідомляє “Главком”, посилаючись на вирок суду.

Охоронця ТОВ “Волинь-Авто” спіймали на кордоні із підробленим документом на початку серпня. Як виявилось, чоловік замовив фальшивий сертифікат через інтернет для того, щоб поїхати до Польщі.

Продавець запевнив замовника, що документ повністю відповідатиме оригіналу, з яким можна перетнути європейський кордон. Телефоном чоловіку докладно розповіли про всі умови отримання свідоцтва про вакцинацію. Далі замовник і продавець спілкувалися за допомогою Viber, там же обвинувачений надіслав копії своїх особистих документів. Фальшивий COVID-сертифікат коштував йому 1,2 тисячі гривень.

Документ він отримав за кілька днів. На ньому було поставлено підроблені печатки та підписи лікаря, а також реквізити “Волинської обласної інфекційної лікарні”.

20 серпня порушник спробував перетнути українсько-польський кордон із фейковим документом. Проте прикордонники зауважили, що документ не відповідає вимогам і викликали співробітників поліції.

За використання підробленого сертифікату про вакцинацію чоловіка засудили до 1 року та 6 місяців обмеження волі, але обвинувачений замінив його на рік виправних робіт. Також чоловікові довелося компенсувати державі 1,2 тисячі гривень за проведення експертиз.

Нагадаємо, що нещодавно з фальшивим документом потрапила екс-нардеп Надія Савченко. Вона зі своєю сестрою пред’явила в аеропорту Бориспіль фейкові COVID-сертифікати, з якими їх затримали співробітники прикордонної служби.

На інцидент відреагувала Гепрокурор Ірина Венедіктова, яка заявила, що тепер усі справи щодо використання фальшивих сертифікатів про вакцинацію будуть детально розглядати прокуратура. Генпрокурор запевнила, що влада жорсткіше каратиме порушників вимог закону.