facebook

Штам “Дельта” вражає все більше українців. Наближається пік нової хвилі епідемії. Медики з тривогою та острахом спостерігають за все новими симптомами, котрі вірус викликає у громадян.

 

Про те, яких ще лихих сюрпризів слід очікувати від штаму “Дельта”, повідомила завідувачка терапевтичного відділення міської полікілінки №1 міста Чернівці Елла Замфір.

“Бачимо, що в коронавірусу з’явилися нові симптоми: хворі мають кишкові розлади. Спостерігаємо і неврологічні розлади, серед яких запаморочення, нудота, підвищується артеріальний тиск, навіть у молодих людей. Часто люди навіть не підозрюють, що із цими симптомами у них коронавірус. А коли робимо ПЛР-тест, то підтверджується Covid”, – зазначила лікарка.

Як інформує “Molbuk”, медики відзначають, що минулого року таких симтомів у хворих не було.

“Минулого року таких симптомів не спостерігали. Тому, швидше за все, можемо говорити, що багато людей зараз хворіють штамом “Дельта”, який має трохи іншу клінічну картину, ніж попередній штам коронавірусу”, – каже Елла Замфір.

За словами лікарки, останні три тижні з кожним днем збільшується госпіталізація хворих.

“Якщо раніше мали на госпіталізацію одного хворого у два-три дні, то за минулі вихідні госпіталізували дев’ять людей. А це вже люди з критичним станами, які потребують інтенсивного лікування. Лише таких людей госпіталізовують, бо стаціонари заповнені. Іноді навіть людям зі складними станами доводиться чекати, доки їх госпіталізують”, – розповідає Елла Замфір.

Незважаючи на збільшення хворих, медики передбачають, що це ще не пік захворювання і очікують, що до листопада буде спостерігатися зростання хворих на коронавірус.