facebook

У Польщі кількість шахрайських схем та постраждалих українців досягла рекордної за 13 років позначки. Російськомовні аферисти масово дурять заробітчан, які вважають, що в країні ЄС вони перебувають у безпеці.

Як обманюють українських заробітчан

Про це йдеться в аналізі компанії Gremi Personal, який вони надали OBOZREVATEL, вони також описали п’ять найпопулярніших схем. “Тільки у третьому кварталі 2021 року в Польщі було зафіксовано 25 фактів крадіжки особистих даних та шахрайства на загальну суму 931 тис. злотих (6,2 млн грн, – ред.). Це найвищий результат за 13 років”, – йдеться у звіті.

Знають особисті дані українців та крадуть банківські рахунки

Через велику кількість тих, хто спілкується російською, у Польщі багато великих банків наймають консультантами російськомовних співробітників. Цим і користуються шахраї. Вони купують особисті дані заробітчан, потім телефонують їм і говорять про спробу оформити кредит.

Аферистам легко отримати довіру українських заробітчан: вони звертаються до них на ім’я та по батькові, знають особисті дані. А потім просять зайти до банківського додатку та дізнаються дані банківського рахунку. Наступний крок – вони отримують доступ до грошей на рахунку, спустошують картки.

Інформацію дізнаються за допомогою “перепису”

У 2021-му в Польщі відбувався перепис населення, він був обов’язковим і для іноземців. Шахраї дзвонять українцям, потім розпитують у них: вік, дівоче прізвище матері, послугами яких банків користуються тощо.

Всю зібрану інформацію під час фейкового “перепису населення” вони або продають іншим шахраям, або використовують самі. Через якийсь час злочинці телефонують тим, хто пройшов “перепис”, але цього разу представляються “співробітниками банку”. Їхня мета – отримати доступ до банківського рахунку.

Примушують сплатити штрафи та кредити

Такий вид обману розрахований на фінансово безграмотних заробітчан. Шахраї ламаною російською, видаючи себе за поляків, дзвонять українцям. Розповідають про те, що у них нібито з’явився штраф, заборгованість, яку вони терміново мають сплатити.

Українці, налякані депортацією, щоб не порушувати закон, погоджуються переказати гроші на запропонований банківський рахунок. В результаті вони платять шахраям.

Посилки з України

Шахраї розсилають українцям у Польщі повідомлення про те, що вони нібито отримали посилку з України та мають сплатити доставку. Іноді оплату не просять, але пропонують перейти на сайт, щоб отримати інформацію про доставку.

Відкриваючи лінк, мобільний телефон чи комп’ютер українця “підхоплює вірус”. В результаті шахраї крадуть усі особисті дані та отримують доступ до банківської картки.

Злі роботодавці

Ще один спосіб отримати особисті дані та навіть фотографії документів – розмістити спокусливе оголошення про роботу. Пропонують великі зарплати для українців, але перед цим просять заповнити анкету: вказати особисті дані та надіслати фотографії документів.

Після цих даних використовують або для оформлення кредитів (зокрема і в Україні), або для наступної схеми.

Як раніше писав OBOZREVATEL, українські заробітчани після отримання дозволу на роботу в Польщі вирушають до Німеччини. Тоді як у рідній країні українці заробляють близько 14 тис. грн, у Польщі можуть отримувати близько 41,7 тис. грн, а в Німеччині – 131 тис. грн.

Джерело.