facebook

Подробиці

Інструкція, як ухилянтам уникнути реального покарання
Військовозобов’язаного громадянина України, який ухилився від мобілізації, за певних умов можуть звільнити від реального покарання. Це може статися, якщо людина визнала свою провину, покаялася і проходить військову службу у військовій частині.

У такому разі суд може замінити покарання на випробувальний термін. Про це йдеться в ухвалі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у справі №596/801/23 від 17 травня 2024 року.

Суд розглядав справу, в якоій людину після отримання повістки та проходження військово-лікарської комісії було визнано придатною до несення військової служби. Йому було вручено повістку з вимогою прибути в ТЦК для направлення на військову службу по мобілізації, проте громадянин цю вимогу проігнорував.

Місцевий суд визнав чоловіка винним та засудив його за ст. 336 Кримінального кодексу, та на підставі ст. 75 Кримінального кодексу звільнив від відбування покарання із випробуванням. Апеляційний суд скасував цей вирок у частині призначеного покарання та виніс новий вирок, яким визнав винним та засудив військовозобов’язаного за ст. 336 Кримінального кодексу до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки.

Але вже в касаційній скарзі адвокати заявили, що під час апеляційного розгляду засуджений беззастережно визнав провину та розкаявся. Також чоловік запевнив про відсутність у нього намірів ухилятися від мобілізації в майбутньому і висловив готовність проходити службу у ЗСУ і наразі призваний на військову службу по мобілізації.

Касаційний кримінальний суд скасував вирок апеляційного суду та призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції. У суді закликали звернути увагу, що засуджений уже проходить службу по мобілізації. Враховуючи всі факти та обставини, суд вважав за можливе звільнити військовозобов’язаного від реального покарання.

Джерело.