facebook

Стало відомо, скількох чоловіків конче необхідно мобілізувати до кінця року

Відповідно до нового закону про мобілізацію, до 16 липня військовозобовʼязані українці мають оновити свої дані, що можна зробити, зокрема, через “Резерв+”.

Свої дані через застосунок уже оновили 2 мільйони громадян. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко, пише УНІАН.

“Вже 2 мільйони українців оновили свої дані у Резерв+. Без втрати часу й очікування. Кількість людей, що оновлює дані, продовжує зростати щодня. Ми порахували: якщо б 2 мільйони пішли одночасно оновлювати дані у всі ТЦК в Україні, то це б зайняло понад 235 днів”, – заявила Черногоренко.

Зазанчається, що оновлення даних через застосунок займає лише кілька хвилин, через що “Резерв+ “став першим місцем, куди українці звертаються з цією метою. На другому місці – ЦНАПи, на третьому – ТЦК та СП.

Як просувається мобілізація

Днями німецьке видання Die Welt написало, що Україні потрібно мобілізовувати 50 тисяч осіб щоквартаралу та 200 тисяч до кінця поточного року, аби компенсувати втрати і сформувати нові бригади. І, як зазначалося в матеріалі, поки що Україна відстає від цих показників.

Народний депутат України та секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, коментуючи ці цифри, акцентував, що мобілізаційні плани є секретними. Але якщо зберігатимуться нинішні темпи мобілізації, “то ми легко ці плани виконаємо”.

Він нагадав, що є вимоги, щоб люди, які приходять в армію, проходили підготовку не менше 40 днів.

Крім цього, він стверджує, що це тільки первинна військова підготовка і також два місяці потрібно на фахову підготовку. Тому, за його словами, у середньому два-три місяці триватиме підготовка.

“Тому якщо ми почали у травні, я думаю, якраз до кінця літа військо вже отримає підготовлених бійців. Залежно від того, як до цього підійдуть інструктори та командири. І вже тоді перестануть відчувати у такій мірі, як зараз, потребу в особовому складі”, – сказав народний депутат.

Він також розповів, мобілізація в країні відбувається з великою інтенсивністю, за травень та червень було мобілізовано більше людей, ніж за попередні місяці цього року.

Джерело.