facebook

Україну накриває пил із Сахари: синоптики попередили про небезпеку

Синоптики закликали українців зачиняти вікна та попередили про шкідливість пилу.

Синоптики Укргідрометцентру повідомили, що до України прийшов пил із Сахари. Цей пил може бути дуже шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.

Як зазначають синоптики Укргідрометцентру, пил принесла тепла хвиля із західного Середземномор’я, через яку на території країни останніми днями спостерігалась аномально тепла погода.

“Мешканці західного регіону могли спостерігати це ще вчора, а сьогодні він пошириться на більшість областей України. Небо буде тьмяним”, – йдеться в повідомленні.

Українців закликали зачиняти вікна та попередили про шкідливість пилу для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.

У Київській міській військовій адміністрації повідомили, що для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має 3 години й більше.

“Синоптики Українського гідрометцентру не очікують посилення швидкості вітру, а отже і бурі цього разу не буде. Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості через пил із небезпечним явищем”, – пояснили в установі.

Джерело.