facebook

Кінець cвіту наближається: вчені визначили дату і час Сyдного дня

Годиннику Судного дня показує, скільки часу залишилось людству до кінця світу.

Вчені переставили стрілки на годиннику Судного дня. Після оновлення світ опинився у 90 секундах від глобальної катастрофи, яка може призвести до вимирання людства. На рішення вчених вплинули нинішні воєнні конфлікти у світі, зокрема і війна в Україні.

Годинник Судного дня – це механізм, який створили вчені після Другої світової війни, щоб оцінити, чи наближається людство до глобальної катастрофи або кінця світу. Згідно з прийнятою термінологією, північ на годиннику означає момент знищення людства.

Вперше розрахунки були використані у 1947 році та вказували, що до знищення планети залишилось 7 хвилин. У січні 2024 року вчені оновили показники та зафіксували їх на 90 секундах до півночі, а це означає, що світ все далі занурюється в хаос. Своє рішення поставити годинник Судного дня на 23:58:30 вчені пояснили тим, що “людство все ще стикається з безпрецедентним рівнем загрози”. Основними загрозами для людства науковці вважають війну в Україні та військовий конфлікт на Близькому Сході.

Вченні звернули увагу, що через ці події США, Росія та Китай збільшують виробництво озброєння. Нові перегони озброєнь можуть спровокувати ядерний конфлікт, який може призвести до знищення світу через “помилку чи прорахунок”. Крім того, Іран продовжує збагачувати уран, Північна Корея готується створити ядерну зброю. Також безперервно збільшують свої ядерні запаси Пакистан та Індія. Крім ядерних загроз дослідники годинника Судного дня також вказують на небезпеки через зміну клімату, біологічні загрози та небезпеки штучного інтелекту.

З 1947 року годинник Судного дня переміщували 25 разів. Найдалі від кінця світу людство було у 1991 році, коли розпався СРСР та закінчилась холодна війна. З того часу стрілка годинника усе ближче наближалась до кінця світу. У 2024 році годинник Судного дня зупинився за 90 секунд до півночі. Раніше портал “Коментарі” повідомляв, що математик з України розшифрував “Код да Вінчі” та назвав дату кінця світу. Також “Коментарі” писали про Ілона Маска, який зробив прогноз на 2024 рік.

Джерело.