facebook

Деякі українці можуть отримати пенсію в 6-кратному розмірі: кого це стосується

У березні і в квітні 2024 року в Україні проведуть індексацію пенсій, в результаті якої українці зможуть отримати збільшені виплати. Водночас законодавством передбачені випадки, коли пенсіонер може отримати одразу шість власних пенсій. Ці норми є в законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пише Фокус.

Пенсія за шість місяців може бути виплачена наперед пенсіонерам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання. Виплата здійснюється за заявою з наступного місяця після зняття з обліку за місцем постійного проживання такого громадянина.

За інформацією Пенсійного фонду, під час перебування пенсіонера за кордоном пенсія виплачується згідно з чинним законодавством (ст. 47, 51 згаданого закону).

“Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України”, — пояснили у ПФУ.

Крім того, українці, які є працівниками комунальних і державних установ, можуть отримати одноразово 10-кратну виплату пенсійного забезпечення при виході на пенсію.

У цьому випадку нарахування здійснюється на підставі страхового стажу, до якого включаються всі періоди роботи в установах освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, а також посади, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.

Джерело.