facebook

Народні депутати обговорюють запровадження в Україні базової військової служби для всіх українців віком до 25 років. Це планують зробити такою собі заміною строкової служби.

Про це повідомив заступник голови Комітету з нацбезпеки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

Він пояснив, що служба строковика залежно від його освіти триває від 12 до 18 місяців. Депутати хочуть замінити цей термін на тримісячний базовий вишкіл та двомісячну фахову підготовку та надати людині право самій обрати час для його проходження.

“Зараз строкова служба в армії триває від 12 до 18 місяців, залежно від того, є в людини вища освіта чи ні. Ми пропонуємо замінити її на тримісячний вишкіл – це базовий курс, а також два місяці фахової підготовки. Також ми пропонуємо, щоб людина, якій виповнилося 18 років, сама обрала час, коли вона готова пройти такий вишкіл з 18 до 25 років. Тобто людина сама вирішуватиме, що умовно наступного року чи через два роки вона готова пройти таке навчання”, – зазначає політик.

Чиновник пояснює, що такий підхід дасть можливість спланувати навантаження на наші полігони та центри підготовки.

“Головна ідея у тому, що з таким сусідом, як Росія, усі наші громадяни повинні мати базову військову підготовку”, – додав Чернєв.

Джерело.