facebook

“Час зменшили, а обсяг навиків і знань лишився без змін”: як зараз готують мобілізованих на фронт

Раніше у базовій військовій підготовці в Україні бралася за основу підготовка країн-членів НАТО, але зараз акценти змістилися у бік практики, а також фізичного тренування – у зв’язку зі збільшенням середнього віку військовослужбовців.

Як розповів командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк і інтерв’ю “Радіо Свобода”, попередня 3-місячна програма навчання за стандартами країн НАТО мала на меті, щоб в подальшому спільні навчання та тренування проводились по єдиному протоколу, пише УНІАН.

Однак враховуючи те, що терміни підготовки були скорочені, але обсяги не зменшені, увага була зосереджена на практичній складовій.

“Нами було внесено акцент на вправи з вогневої підготовки, вправи стрільб в обмеженому просторі, психологічні вправи, які дають можливість готувати військовослужбовця до ведення стрілецького бою. І решта психологічних вправ, які дають йому можливість діяти в обмеженому просторі, в окопі, в бліндажі, і, відповідно, стресостійкість до вибухів, обстрілів тощо”, – пояснив військовий.

Він також зазначив, що до повномасштабного вторгнення військовослужбовець в середньому – це був молодий контрактник, військовослужбовець, який пройшов навчання, який свідомо прийшов в армію, і який готовий до виконання будь-яких завдань. Однак зараз вік мобілізованого збільшився, що також вплинуло на особливості підготовки.

“На сьогоднішній день ми знову відродили фізичну підготовку, причому, як у вищих військових навчальних закладах, так і на центрах підготовки. Щоб за ті декілька місяців людина звикла до навантажень, необхідно щоб за нею хтось дивився, контролював її. Є відповідні фахівці, ми знову проводимо з ними зборові заходи, ми їх навчаємо і враховуємо це”, – розповів він.

Відповідаючи на питання про те, які фахівці в армії зараз найбільш затребувані, генерал-майор сказав, що це – піхота.

“Це та піхота, яка йде вперед, яка штурмує, яка закріплюється в окопі, утримує позиції, та піхота заходить на ворожі позиції, відбиває ворога. Найбільш масова підготовка в сухопутних військах – це підготовка піхотинця. Не принижуючи ролі, дуже важливі і безпілотники, і танкісти, і артилеристи, і мінометники, будь-хто. Але на сьогоднішній день – це піхота”.

Раніше Ніколюк розповів, що на сьогоднішній день з метою підняття якості і перевірки командуванням Сухопутних військ вже декілька разів було ініційовано проведення відповідних комісій, які визначають ступінь підготовленості військовослужбовців.

Також, за його словами, не всі інструктори, що готують військовослужбовців, мають бойовий досвід. Було ухвалено рішення, що всі інструктори використовуються в складі мобільних тренувальних груп.

Джерело.