facebook

Чи перевищить 40 гривень: банкір спрогнозував, як зміниться курс долара чекають українців у 2024 році

Заступник голови правління, член правління “RwS bank” Олег Черненький спрогнозував, яким буде курс долара в 2024 роws.

Як передає “Хвиля”, про це він розповів порталу Мінфін.

Так, за прогнозами експертів, курс долара рухатиметься у бік подорожчання. При цьому банкіри закладають курс на 2024 рік, який не перевищить 42 грн/дол.

Чорненький зазначив, що зараз банкіри розраховують на курс до 40 гривень за долар. За стабільних умов валюта може додати кілька гривень у вартості, однак він запевнив, що на кінець року не буде аномалій.

“Поки що це до 40 гривень за долар. Наприкінці 2023 року ми бачили невелике зростання, але це в межах очікуваного. Не думаю, що цього року, за умови збереження поточних умов, долар зросте більше ніж до 42 грн”, – розповів він.

Крім того, Черненький вважає, що Національний банк України пом’якшить валютні обмеження, збільшивши місячні ліміти на продаж безготівкової валюти з 50 тис. до 100 тис. гривень. До того ж, ймовірний перегляд стелі купівлі населенням безготівкової валюти з наступним розміщенням на депозит від трьох місяців з 200 до 400 тисяч гривень.

“А в іншому, вважаю, що все залишатиметься, як є. Наприклад, виведення валюти за кордон, логічно, залишити під обмеженнями. Немає підстав для переходу до абсолютно вільного курсоутворення”, – додав заступник голови правління, член правління “RwS bank”.

Джерело.