facebook

Скандальна українська поетеса і перекладачка Євгенія Більченко вкотре поскаржилася на Росію, куди переїхала після звільнення з педуніверситету ім. Драгоманова через любов до “русского міра”. Виявилося, що росіяни не прийняли її у себе, не дають працювати та ще й “цькують” у мережі.

Жінка зізналася, мовляв, уже не може так жити й “скоро помре”. Одкровеннями вона поділилася на своїй сторінці у Facebook.

У пості Більченко наголошує, що жителі РФ були не дуже раді її переїзду, у соцмережах вони почали поширювати “пекельні статті, меми та віруси”.

“Я не знала, наскільки це страшно і нестерпно. Не витримаю другої хвилі цькування, просто не хочу і не можу її витримувати… Українські опоненти захлинаються від радості, що мене тут цькують: “Росія нищить своїх людей”. Це настільки не так, що я не можу так зрадити світ, який люблю. Не знаю, що робити з цими пекельними статтями, мемами, вірусами, що ллються із усіх щілин мережі”, – висловилася поетеса.

За її словами, коли жила в Україні, їй писали образи у Facebook. А після переїзду це стали робити росіяни у “ВКонтакте” (заборонена в Україні соцмережа. – Ред.). Вона зізналася, що через це у неї “зникає бажання жити”, і вона збирається “піти з мережі”.

“Не можу так жити. Я намагалася. Чесно. Людина не може терпіти так довго таку сильну фізичну і моральну муку… Мене більше не буде в мережі довго, можливо, ніколи, я намагаюся взяти курс на самознищення”, – заявила Більченко.

У пості своєму довгому вона також говорить, що попри науковий ступінь, у Росії її не беруть на викладацьку роботу в навчальні заклади. Крім цього, нібито не дозволяють їй писати вірші, виступати й навіть продавати книги.

“Мені забороняють дихати. Дихати – карається. За нагадування, що я була докторкою наук, чекає покарання. Що я взагалі – професорка, вчена, у мене хоч щось є? Це знищується брудним чорним сміхом, ніби мене спалюють на вогнищі, і довкола всі регочуть”, – написала Більченко.

Вказала поетеса й на проблеми зі здоров’ям – каже, що є підозра на рак шийки матки, але грошей на лікування у неї немає.

“Не знаю, навіщо я доживаю. Коли лікар робив мені “Супутник” (російська вакцина проти коронавірусу. – Ред.), то сказав, що, коли я не лікуватиму ще хронічний сепсис, далі буде гірше, і я поступово помру”, – констатувала Більченко.

Нагадаємо: ще у 2017 році Євгенія Більченко потрапила до бази “Миротворець” за свої проросійські погляди. Поетеса брала участь у Євромайдані, але з часом заявила, нібито розкаюється у цьому й почувається винною за те, що підтримувала Революцію Гідності.

У 2021-му вона відзначилася підігруванням російській пропаганді – заявляла про “розгул нацистів” в Україні та нібито “колоніальний статус” держави. Крім цього, висловлювала невдоволення щодо нових норм закону про українську мову. В липні професорку університету імені Михайла Драгоманова звільнили з роботи.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Більченко вже писала, що виявилася нікому не потрібною в Росії. Вона скаржилася, що здійснила “стрибок із професорки до маргіналки-фрілансерки”, у якої немає майбутнього.

Джерело.