facebook

Польща посилила вимоги перетину кордону зі сторони України. Відтепер усім громадянам, країни яких не входять до Європейського Союзу, необхідно пред’являти не лише сертифікат про вакцинацію, а й негативний ПЦР-тест.

З 15 грудня влада Польщі запровадила нові карантинні обмеження для перетину кордону іноземцями, зокрема для українців. Ухвалення такого рішення спровокувало кілометрові черги на виїзд з України в пункті пропуску «Шегині – Медика». Дехто дізнавався про необхідність наявності тесту безпосередньо на місці.Найближчі пункти тестування знаходяться в місті Мостиська, що розташоване за 20 км. Мобільна лабораторія є і в пункті пропуску, але через величезний наплив бажаючих перетнути кордон, громадяни не можуть до неї дістатися.
“Найближчими днями ми очікуємо прибуття мобільної лабораторії, яка буде розташована безпосередньо перед пунктом пропуску, що значно полегшить роботу. Таким чином, люди будуть прибувати на територію перетину кордону вже з тестом”, — коментує Валентина Скред, заступник керівника відділення інспекторів прикордонної служби “Шегині”.

Важливо: повна вакцинація не звільняє громадян від тестування. Тест має бути польською або англійською мовами і зроблений не раніше, ніж за 24 години до подорожі.
Нова вимога не стосується дітей, що відвідують дитячі садочки на території Польщі або сусідньої країни, а також учнів, які навчаються у місцевих школах, та опікунів, що їх супроводжують. Обов’язковий двотижневий карантин будуть відбувати ті особи, які не нададуть прикордонникам негативний результат тесту.Важливо: повна вакцинація не звільняє громадян від тестування. Тест має бути польською або англійською мовами і зроблений не раніше, ніж за 24 години до подорожі.

Джерело.