facebook

У це вірить багато людей!

У ТЦК розвінчали популярний міф про мобілізацію
В Україні триватиме щонайменше до 14 лютого 2024 року роздача повісток у рамках загальної мобілізації. Представниця Вінницького ТЦК розповіла, який популярний фейк існує і як відбувається мобілізація. Відео опубліковано в Telegram-каналі Інсайдер UA.

Зокрема, співробітниця військкомату поскаржилася на те, що для ТЦК створили негативний імідж, ніби чоловік, який прибув по повістці до військкомату через 2 години вже вирушає на передову.

Співробітниця Вінницького ТЦК спростувала таку інформацію та зазначила, що не розуміє, звідки беруться такі чутки та чому чоловіки бояться прийти по повістці у ТЦК.

При цьому все частіше в соцмережах публікують відео із незаконним затриманням чоловіків, насильницьким заштовхуванням їх в авто співробітниками ТЦК аж до нанесення побоїв.

Також чимало скарг надходить і на роботу військово-лікувальних комісій (ВЛК), які визнають придатними до військової служби навіть осіб з інвалідністю.

Вона додала, що саме неявка по повістці у ТЦК є найбільшою проблемою. За словами співробітниці ТЦК, те, що того ж дня чоловіка призовного віку можуть відправити на війну — брехня.

Насправді між відвідуванням ТЦК вперше по повістці та відряджанням вже на фронт може пройти щонайменше місяць, адже спочатку молоді призовники проходять навчання.

Також вона наголосила, що обов’язок кожного чоловіка віком від 18 до 60 років прийти до ТЦК, щоб захищати Батьківщину.

Українців також попередили, що за неявку по повістці у ТЦК загрожує і покарання. Спочатку це штраф, а в результаті, якщо вже надсилається повістка щодо розподілу у військову частину, може вже загрожувати й кримінальна відповідальність.

Відповідно до ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України за неявку за повісткою до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу 3 400-5 100 грн.

Відповідно до ст. 337 Кримінального кодексу України, якщо призовник був проінформований про необхідність з’явитися до ТЦК під час телефонної розмови, за умовами наявності доказів повістки, оформлених у належному процесуальному порядку, особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу 5 100-8 500 грн або виправних робіт на строк до одного року.

У разі подальшого ухилення військовозобов’язаним від виконання мобілізаційного розпорядження згідно зі ст. 336 Кримінального кодексу України про направлення на проходження військової служби (у тому числі після проходження медкомісії) — особа може бути залучена до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Джерело.