facebook

Прояви коронавірусу у разі зараження штамом Омікрон більше схожі на застуду, ніж на COVID-19. Це спричиняє плутанину і призводить до того, що частина інфікувань ним просто не фіксується.

На таку особливість нового варіанта вказав британський учений Тім Спектор, який створив програму для відстеження симптомів коронавірусної хвороби Zoe. Про це пише The Guardian.

Так, професор із Королівського коледжу Лондона каже, що більшість проявів захворювання за штаму Омікрон були такими ж, як і під час банальної застуди. Зокрема, заражені скаржилися на головний біль, біль у горлі, нежить, втому та чхання.

Зважаючи на це, фахівець закликав людей із симптомами застуди, а не лише з класичними проявами коронавірусу, проходити тестування на діагностику хвороби методом ПЛР.

“Такі речі, як лихоманка, кашель і втрата нюху, зараз становлять меншість ознак COVID-19, що спостерігаються нами. Більшість людей не мають класичних симптомів”, – підкреслив Спектор.

Професор додав, що в Лондоні, де захворюваність на коронавірус стрімко зростає, ймовірність того, що це коронавірус – набагато більша. І цілком можливо, що частина лондонців інфікувалася саме варіантом Омікрон.

“Ми спостерігаємо подвоєння кількості, еквівалентній тій, що можна побачити в інших регіонах кожні два з половиною дні”, – підсумував учений.

Зауважимо: директор Департаменту охорони здоров’я Британії, професор Кевін Фентон раніше говорив, що Омікрон стає домінувальним штамом коронавірусу в Лондоні. На нього припадає кожен другий випадок зараження у місті.

А прем’єр-міністр країни Борис Джонсон повідомив, що в них щонайменше одна людина померла після інфікування COVID-варіантом Омікрон.

Напередодні Британія посіла перше місце серед європейських країн за добовим приростом хворих на коронавірус – понад 78,6 тис. Та й за загальною кількістю підтверджених випадків країна є лідером у Європі – більш ніж 11 млн. Але з них 9,6 млн осіб одужали (+43,3 тис. за добу), а 146,7 тис. померли (+165).

Водночас у країні від коронавірусу повністю вакцинували 68,6% населення – 46,8 млн людей.

Джерело.