facebook

Особи ніхто не бачив? Українські водії знайшли спосіб, як не отримати “швидкісний” штраф

Суди у таких випадках стають на бік водіїв

Є одна категорія водіїв, яких суди відмовляється застосовувати штрафи за перевищення швидкості. Експерти стурбовані, що такі дії можуть призвести до того, що водії почнуть користуватися цим станом речей, масово уникатимуть штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Йдеться про перевищення швидкісного режиму, який фіксують камери автоматичної фіксації дорожнього руху. Про це пише портал “Твоя машина”.

Юридична практика в Україні така, що поліція за умовчанням спрямовує штрафи власникам автомобілів, ідентифікуючи їх за номером машини. Проте судді впевнені, що це суперечить Конституції України.

Прикладом такої ситуації стало судове провадження, в якому власник автомобіля Toyota Land Cruiser отримав штраф за перевищення швидкості, вчинене іншою особою за кермом його машини.

Власник транспортного засобу звернувся до суду, посилаючись на принцип індивідуальної юридичної відповідальності та презумпцію невинності, яка передбачає, що сумніви щодо інтерпретації закону мають трактуватися на користь особи, яка притягується до відповідальності.

Поліцейські як аргумент на користь своєї позиції представили в суді матеріали фото та відеофіксації з автоматичного комплексу “КАСКАД”. На знімках було зафіксовано автомобіль позивача, але не було видно обличчя водія. Суд, керуючись Конституцією України, став на бік чоловіка. Справа була закрита, а штраф скасовано.

Хоча в нашій країні немає прецедентного права, цей і подібні випадки можуть мати значний вплив на майбутню практику в судочинстві і, можливо, стануть основою для змін у законодавстві щодо покарання за порушення правил дорожнього руху.