facebook

За авто можуть позбавити або відмовити у субсидії

Напередодні холодів українці зазвичай більш активно звертаються за оформленням субсидії. Але не всім допомогу від держави на оплату комунальних послуг призначають. Зокрема, однією з причин відмови може стати наявність у сім’ї автомобіля, пише Obozrevatel.

Днями прем’єр-міністр України Денис Шмигаль поділився, що допомогу українцям на купівлю дров, щоб пройти опалювальний сезон, удвічі підвищили — з трохи більше ніж 7 тис. грн до понад 16 тис. грн.

Але через наявність автомобіля таку суттєву державну допомогу можуть і не надати. Зокрема, при визначенні, передбачена чи ні субсидія домогосподарству, співробітники ПФУ враховуватимуть, якого року випуску транспортний засіб.

Згідно з правилами, якщо з року випуску автомобіля минуло менш як 15 років, тоді в субсидії можуть відмовити. Але претендувати на допомогу такі громадяни зможуть тоді, коли транспортному засобу понад 15 років.

Відповідно до Цивільного кодексу України, термін, визначений роками, спливає у відповідні місяць та кількість останнього року строку.

Тобто, якщо автомобілю вже є 15 років, а сім’я має низький дохід і в зимовий період буде складно в матеріальному плані платити самостійно за комунальні послуги, можна звертатися за субсидією.

Зокрема, зробити це можна кількома способами:

Особисто прийти до Пенсійного фонду України.

За допомогою порталу електронних послуг або мобільного додатка ПФУ.

Передати документи у паперовому вигляді через уповноважені особи територіальних громад (у сільській, селищній, міській раді) та ЦПАП (центри надання адміністративних послуг). Заяви з документами приймаються у паперовому вигляді.

Зробити це онлайн через портал Дія.

Серед документів, які потрібно подавати на оформлення субсидії, значаться заява, а також декларація про доходи та витрати.

 

Додатково чиновники можуть попросити надати договір оренди житла, акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства тощо. Виплати призначаються доти, доки не закінчиться опалювальний сезон.

Джерело.