facebook

Фальсифікація пробігу у вживаних автівках стала досить поширеним явищем, тому в Раді вирішили з цим боротися

З метою запобігання обману покупців, пропонується встановити адміністративну відповідальність за маніпулювання пробігом вживаного автотранспортного засобу з метою його продажу третім особам.

Проєкт відповідного закону № 10216 від 06.11.2023 опубліковано на сайті ВРУ. Його ініціатором є народний депутат Дмитрук Артем Геннадійович, член депутатської групи “Відновлення України”.

Також, пропонується визначити, що протоколи про адміністративні правопорушення буде складати Національна поліція України.

Метою цього законопроекту є запобігання фальсифікаціям пробігу вживаного автотранспортного засобу. Для цього пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачатимуть адміністративну відповідальність за маніпулювання пробігом вживаного автотранспортного засобу.

Нормативними актами, що регулюють цю сферу, є Конституція України та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Впровадження цього законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

Законопроект сприятиме запобіганню можливим фальсифікаціям пробігу вживаного автотранспортного засобу та допоможе забезпечити покупців від купівлі транспортного засобу із пробігом, який не відповідає дійсності.

 

Також пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 121-4 такого змісту:

 

Стаття 1214. Фальсифікація пробігу вживаного транспортного засобу

 

Маніпулювання пробігом вживаного автотранспортного засобу з метою його продажу третім особам, яке буде виявлене під час реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу, тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Станом на 2023 рік штраф становить від 8500 до 17000.

 

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А у гривнях це від 17000 до 34000 у 2023 році.