facebook

Цьогорічна зима буде ще теплішою ніж минулорічна. Морозні дні не будуть довго триматися, а опадів буде небагато та через теплу погоду буде мокрий сніг та сніг з дощем.

Про це розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

Фахівець зазаначила, що зими останніми роками в Україні дуже схожі, і цього року виключення не буде.

Так, “погода у грудні, як і в листопаді, практично не відрізнятиметься від тієї, яка була минулого року”.

Метеоролог повідомила, що як і в минулі роки, цієї зими Україну знов чекають температурні “гойдалки”.

Опадів буде мало. Причому через переважно плюсові температури це в основному буде сніг з дощем або мокрий сніг.

“Усі похолодання будуть дуже короткочасними, дуже нестійкими, вони дуже швидко змінюватимуться і переходитимуть на більш високі температури, нехай і незначні, практично обійдеться без особливих морозів – 0…+5 градусів у денний час”, – спрогнозувала експерт.

 

У грудні метеоролог прогнозує м’яку та теплу погоду. В середині місяця можливе похолодання до -15 градусів. Однак воно довго не протиримається і стовпчики термометра виростуть вгору.

Новий рік українці будуть зустрічати без снігу та морозу. Вдень буде невеликий “плюс”, а вночі невеликий “мінус”.

Погода у січні не буде особливо відрізнятися від грудня.

“Денні температури можуть бути від 0 до +5 градусів. Нічні від 0 до -5 градусів. Переважно буде така картина”, – пояснила Мартазінова.

У січні в окремі холодні дні температура повітря може опускатися не нижче, ніж до рівня -7… -10 градусів. Також не варто очікувати на початку наступного року багато снігу.

Синоптики попередили про погоду, яку варто очікувати вже в листопаді 2023 року. Передбачається як сніг, так і мороз. Особливо відчутним похолодання буде саме в одному конкретному регіоні України.

Як інформує “PMG”, листопад — дуже контрастний місяць. Можуть бути випадки, коли він стає холоднішим за грудень. Це час, коли зима дає про себе знати та можуть бути різки похолодання. Так коротко характеризує останній місяць осені метеоролог Вазіра Мартазінова.

 

Своєю чергою народний синоптик Володимир Деркач попереджає, що погода в листопаді 2023 року може бути доволі прохолодною. Він прогнозує, що заморозки вночі будуть доволі частими. Але в середині місяця варто очікувати певного потепління та воно не буде довготривалим. Надалі, під кінець листопада, знову буде холодно та можливі опади у вигляді мокрого снігу.

Прогноз погоди на листопад 2023 року вже доступний до перегляду на порталі AccuWeather. Наразі метеокартина є такою:

перші дні листопада — часті дощі, тумани, а температура повітря в межах +10… +12 градусів, розпогодиться після 10 листопада, але температура повітря знизиться до +9 градусів вдень, вночі близько +4;

значене похолодання із 17 числа, але поменшає опадів: вдень близько 3 градусів вище нуля, вночі морози до -4 градусів, в Карпатах на кілька градусів холодніше, під кінець місяця опади повернуться, переважатиме дощ та дощ з мокрим снігом.

Така погода на листопад 2023 року показана станом на зараз, але прогноз може уточнюватись та доповнюватись.

Джерело.