facebook

Коли виплата пенсій може припинитися

Зупинка виплати пенсії можлива у випадку, коли українець не використовує свій банківський рахунок протягом більш ніж 6 місяців. Щоб уникнути цього, необхідно здійснити хоча б одну транзакцію за даний період користуючись своєю пенсійною карткою.

 

Українці можуть легко відновити виплати пенсії та отримати недоотримані кошти. Для цього потрібно звернутися до ПФУ (Пенсійного фонду України) та підтвердити свою особу.

 

Заступниця глави Мінсоцполітики, Дар’я Марчак, розповіла виданню “На пенсії”: “Якщо пенсіонер з’являється та підтверджує свою особу, то нарахування та виплата пенсії триває”. Після перевірки даних, ПФУ приймає рішення про відновлення виплат протягом 10 днів (із дня звернення).

 

Є деякі випадки, коли можуть припинити виплату коштів на картку:

У разі смерті особи.

Якщо пенсіонер надав недостовірні відомості щодо стажу та заробітної плати.

Якщо пенсіонер довготривало перебуває за кордоном. Однак у цьому випадку можуть бути винятки. Якщо Україна має договір з країною нового проживання пенсіонера щодо виплати пенсій, то він продовжуватиме отримувати пенсію за кордоном.

Отже, виплату пенсії можна відновити та отримати недоотримані кошти, звернувшись до Пенсійного фонду та підтвердивши свою особу. Тому не варто перейматися, якщо ви раптово перестали отримувати пенсійні виплати, потрібно одразу звертатися до Пенсійного фонду.

 

У разі, якщо фізично особа не може з’явитися у ПФУ, в цьому випадку можливе підтвердження особи через відео зв’язок, така процедура вже розроблена, деталі на сайті установи.

Джерело.