facebook

Чимало українців мають право на доплату до пенсії 800 гривень, але про це не знають

Крім основної розрахункової пенсії, багато літніх українців також ще отримують низку надбавок і доплат. Зокрема, із 70 років громадяни починають отримувати вікову надбавку. Проте, деякі пенсіонери також мають право на доплату до пенсії 800 гривень. Причому не всі знають, що вона їм належить.

Про те, хто має право на таку доплату, розповіло видання Napensii.

Для того, щоб отримувати таку доплату, треба досягти віку 80 років. Однак це не єдина умова, яка дозволяє претендувати на таку виплату. Крім того, пенсіонер повинен проживати один, не мати підтримки з боку рідні, а також потребувати сторонньої допомоги за станом здоров’я.

За таких умов 80-річний українець має право на щомісячну доплату до пенсії. Розмір цієї доплати дорівнює 40% прожиткового мінімуму для осіб непрацездатного віку. Оскільки у 2023 році ПМ для осіб похилого віку дорівнює 2093 грн, то й розмір допомоги дорівнюватиме 837 грн, тобто трохи більше 800 грн.

До речі, якщо Рада затвердить проект бюджету-2024, запропонований Кабміном, то прожитковий мінімум буде вищим. А це означає, що і розмір доплати для 80-річних громадян також зросте.

Отже, повний перелік умов для отримання щомісячної доплати до пенсії 800 гривень виглядає так:

вік 80+ років;
самотнє проживання;
потреба у постійному сторонньому догляді через стан здоров’я;
отримання пенсії за віком.

Тут саме важлива наявність пенсії за віком, бо якщо йдеться, наприклад, про самотнього пенсіонера, який отримує пенсію за інвалідністю, то йому така доплата не належить.

При цьому потребу у постійному сторонньому догляді визначають не зі слів самого пенсіонера, а на підставі медичних документів.

Таким чином, щоб отримати допомогу до пенсії 800 гривень, слід подати такі документи:

висновок лікарсько-консультативної комісії, в якому буде зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду;
паспорт;
ідентифікаційний код;
виписку з Пенсійного фонду про те, що пенсіонер не отримує надбавки до пенсії з догляду.

Джерело.