facebook

“Стратегія – на виснаження”: європейські чиновники озвучили сумний прогноз, скільки часу ще триватиме війна в Україні

Все більше західних чиновників та аналітиків кажуть про те, що війна в Україні затягнеться. Орієнтовно – до 2025 року.

Як пише УНІАН з посиланням на CNN, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, держсекретар США Ентоні Блінкен та інші говорили про “стабільний прогрес” України на полі бою, але “серед багатьох західних аналітиків і офіційних осіб існує відчуття неминучої тупикової ситуації”.

“Все більше і більше говорять про те, що конфлікт розтягнеться на 2025 рік. Історія показує, що після початкової стадії війни, як правило, настає заморожування. Так сталося після того, як у 2014 році на Донбасі спалахнув так званий сепаратистський конфлікт”, – пише видання.

Колишній австралійський генерал Мік Раян каже, що західні партнери України повинні визнати і спланувати такі події, зобов’язавшись підтримувати Україну протягом усієї війни.

Майор армії США Роберт Роуз погоджується з думкою австралійського колеги. “Україна не має розкоші проводити маневри (швидкі наступальні дії). Їй потрібно прагнути до непривабливого виснаження, і ми повинні бути готові підтримувати її, поки вона не виснажить російських загарбників”, – сказав офіцер.

CNN пише, що Європа та Сполучені Штати залишаються відданими підтримці України як на полі бою, так і фінансово. Але є ознаки втоми. Проникають сумніви і сварки.

Нещодавня суперечка України з польським урядом щодо експорту зерна показала, що країна вразлива до зміни політичних настроїв серед країн-союзників. У США триває виборча кампанія серед конкуруючих республіканців, і ступінь підтримки України викликає розбіжності.

“Весна 2024 року може стати потенційно важливою фазою конфлікту. Обидві сторони використають зиму для переоснащення. Тоді будуть розгорнуті перші українські F-16, а також, можливо, більше ATACM та інших ракет більшого радіусу дії (крім зростаючих вітчизняних виробничих ліній в Україні)”, – пише видання.

Ось чому постачання західної зброї має прискоритися, вважає Макс Бут у Раді з міжнародних відносин.

“Неспроможність надіслати достатню кількість зброї в Україну просто збільшує шанси на те, що конфлікт нескінченно затягнеться”, – сказав Бут.

У росії наступного року війна може спричинити більші економічні наслідки. Кремль навів наратив про те, що захист Батьківщини – це екзистенційна битва, тому публічна незгода з цим буде покарана. Санкції завдали шкоди рф, але ще недостатньої. Ціна на нафту допомагає обмежити шкоду державному бюджету.

Але в умовах, коли економіка все більше приділяється підтримці військової машини (принаймні 6% ВВП буде витрачено на армію наступного року), зростають стреси: нестача робочої сили та інфляція, а також незмінно слабкий рубль. путін не захоче скорочувати соціальні видатки напередодні виборів наступної весни, коли більшість аналітиків очікує, що ціни на нафту і газ зменшаться.

“Багато змінних впливатимуть на майбутнє цього конфлікту наступного року. Насамперед, обидві сторони повинні витримати болото, мороз і туман зимових місяців”, – зазначив він.

Джерело.