facebook

Українців каратимуть за несплату податків

Власники квартир розміром понад 60 квадратних метрів та приватних будинків площею понад 120 квадратних метрів в Україні зобов’язані сплатити податок на нерухомість до 31 серпня 2023 року. Про це пише “Thepage”.

 

Квитанції із зазначенням суми податку на житло мають бути отримані українцями до 1 липня 2023 року.

 

Звільнено від податку на нерухомість власники житла або будинків з меншою площею, а також громадяни, чиє житло було зруйноване або стало непридатним для проживання через військові дії або перебувають у зоні активних військових дій чи тимчасово окупованої території.

 

За житло, придбане у 2023 році, податок буде нараховано лише наступного року.

 

Податок у поточному році стягується за 2022 рік та його розмір прив’язаний до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року, та не повинен перевищувати 1,5% від площі у квадратних метрах.

 

До 1 січня 2023 року мінімальна заробітна плата становила 6500 грн. Отже, максимальна ставка на кожен квадратний метр не може перевищувати 97 грн 50 коп.

 

За прострочення сплати податку на нерухомість до 30 календарних днів нараховуватиметься штраф у розмірі 5% від суми заборгованості, а після 30 календарних днів – 10% від суми податку.

 

Навіть якщо ви не отримали квитанцію, це не звільняє від обов’язку сплатити податок і може бути нарахований протягом 1095 днів. Тому наступного року доведеться заплатити значно більшу суму.

Джерело.