facebook

Масштабне поширення в Україні штаму “Дельта” наближає пік хвилі епідемії, котру передбачають ближче до кінця жовтня. Цей штам викликає неприхований жах у медиків, адже агресивно атакує організм людини, змушуючи потерпати від надзвичайно підступних симптомів.

Лікарка-інфекціоністка консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської обласної клінічної лікарні Ольга Сахневич розповіла про цю небезпеку.

Як інформує “Molbuk”, за словами фахівчині, швидкість поширення цього штаму значно вища, ніж у перших варіантів захворювання.

Інфікований штамом “Дельта” може під час спілкування заразити від 9 до 11 осіб. Хворі з іншими штамами коронавірусу раніше могли інфікувати в середньому 2 осіб.

“Цей штам коронавірусу відрізняється від інших тим, що його швидкість поширення значно вище, ніж була у першого “китайського” штаму.

Якщо раніше одна хвора людина при спілкуванні могла заразити коронавірусом до 1,5 – 2 осіб, то при штамі “Дельта” – вже 9-11 осіб”, – зазначила Сахневич. -“Така швидкість його поширення пов’язана з тим, що рушійною силою передачі коронавірусу будуть якраз діти та підлітки.

Щорічно на початку епідсезону, коли йде підйом захворюваності респіраторними захворюваннями й грипом, ми спостерігаємо, що першими хворіють діти. Вони захворіли, принесли хворобу в сім’ю, а потім у другій хвилі у нас хворіють дорослі”.