facebook

“Ці українці одержать повістки прямо на вулиці вже найближчим часом, мобілізація в Україні стала ефективнішою”: у цих чоловіків є лише 10 днів до рішення, відстрочка скасована масово

В Україні через повномасштабне вторгнення РФ триває загальна мобілізація. Підлягають мобілізації всі військовозобов’язані, незалежно від наявності чи відсутності бойового досвіду.

Як інформує “Апостроф”, передбачається, зокрема, застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

Зміна умов бронювання працівників стосується переліку галузей, у яких можуть бути заброньовані працівники для проходження військової служби. Цей перелік розширили і встановили чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їхньої критичної важливості. Зокрема, тепер звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте упродовж 10 робочих днів з моменту отримання.

Також 31 липня набув чинності закон, що дозволяє строковикам добровільно стати мобілізованими. Це стосується тих військових, термін військової служби яких закінчився в період дії воєнного стану, але військова служба була продовжена понад норму, і тих, які прослужили не менше шести місяців у період воєнного стану.

У серпні розширили перелік хвороб, з якими не мобілізовуватимуть чоловіків: хворих на СНІД, гепатит, туберкульоз та інші тяжкі захворювання. Також не підлягтимуть мобілізації ті, хто нещодавно переніс операцію чи має значні деформації кісток.

Також запровадили зміни у галузі надання відстрочки від служби тим, хто доглядає за родичами. Відтепер відстрочка надається тільки в разі, якщо в сім’ї військовозобов’язаного немає інших людей, які можуть доглядати за родичем з інвалідністю.

Як інформує “zn, ua”, бувають випадки, коли людина не може з’явитися до військкомату. У Постанові Кабміну №673 “Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного чи резервіста для призову на збори” прописану, у яких випадках це дозволяється.

Коли військовозобов’язаний може з’явитися до ТЦК несвоєчасно

Особа, яка не змогла з’явитися за повісткою на затверджених законом підставах, має пред’явити документ, який це підтверджує за місцем обліку.

Серед підстав не приходити за повісткою:

смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини (чоловіка), яка сталася пізніше ніж за сім діб до дати початку зборів;

хвороба або необхідність догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які проживають разом із військовозобов’язаним чи резервістом, у разі неможливості догляду за хворим іншим близьким родичем;

здійснення стосовно військовозобов’язаного чи резервіста кримінального провадження, а також застосування до нього адміністративного стягнення або кримінального покарання, яке робить неможливим його прибуття;

потрапляння під вплив надзвичайної ситуації, яка виникла під час призову на збори і стала перешкодою своєчасному прибуттю;

складання державних іспитів у вищих навчальних закладах.

Джерело.