“Пенсія зросте на 800 гривень, пенсіонерів закликають не втрачати можливість”: названо категорію громадян України, яких очікує збільшення виплат
В Україні, крім основної розрахункової виплати, багато громадян отримують також різні надбавки і доплати до пенсій. Розміри цих доплат можуть бути різними – залежно від категорії одержувача, його віку та багатьох інших факторів. Зокрема, деяким літнім українцям належить щомісячна доплата до пенсії понад 800 гривень.
Як інформує “biz.today.ua”, ця доплата регламентується деякими законодавчими актами держави. Зокрема, йдеться про пенсіонерів віком від 80 років, які проживають самотньо, і які потребують стороннього догляду.
Пенсіонери у віці і так отримують щомісячні доплати до пенсії. Їх починають нараховувати із 70 років. Зокрема, після 70 починають щомісяця приплачувати 300 грн, після 75 – 456 і після 80 – 570 грн. Однак ці доплати не стосуються тієї, яка належить одиноким 80-річним громадянам.
Ця доплата не є сталою величиною. Вона дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для людей похилого віку. Цьогоріч ПМ дорівнює 2093 грн. Тому розмір такої доплати становить 837,2 грн. Звісно, з підвищенням ПМ вона зростатиме.
Хто має право на таку доплату до пенсії
Законом визначено коло отримувачів цієї доплати. Це люди, які відповідають такій сукупності критеріїв:
вік понад 80 років;
самотнє проживання;
потреба у сторонньому догляді;
наявність пенсії за віком.
Деяким українцям належить доплата до пенсії понад 800 гривень: як її оформити
Причому кожна з цих умов є необхідною, проте недостатньою. Достатньою для призначення такої доплати може бути лише сукупність цих критеріїв. Окремо варто звернути увагу, що така доплата може бути призначена лише тим людям, які отримують пенсію за віком, а не з будь-якої іншої причини.
Як оформити доплату
Для цього потрібно подати заяву до органів соцзахисту за місцем своєї реєстрації або за місцем, де фактично мешкає пенсіонер. Заяву слід підкріпити такими документами:
паспортом;
ідентифікаційним кодом;
випискою з Пенсійного фонду України (ПФУ) про те, що пенсіонер не отримує доплату за доглядом додатково до пенсії;
висновок лікарсько-консультативної комісії, де зазначено, що особа потребує постійного догляду.