facebook

На кону 73 грн. мінімум

Проблеми з пенсією можуть виникнути в українок. Деяких.

У Пенсійному фонді заявляють, що йдеться лише про тих жінок, які розлучилися – їм доведеться підтвердити своє дівоче прізвище.

Видання «На пенсії» пише, що в такій ситуації жінкам необхідно отримати витяг з державного реєстру актів цивільного стану.

Зробити це можна в будь-якому відділі РАГС незалежно від місця державної реєстрації акта цивільного стану та місця проживання заявника.

Як подавати документи?
Для отримання виписки з Реєстру подається заява/запит, в якій вказується одна з наступних відомостей про фізичну особу, щодо якої видається виписка з Реєстру:

  • прізвище, ім’я та по батькові, дата та місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит;
  • серія та номер свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану, дата його видачі;
  • реєстраційний номер, за яким зареєстровано внесення відомостей про акт громадянського стану.

У разі подання заяви/запиту про надання виписки з Реєстру про актовий запис про шлюб або розірвання шлюбу додатково зазначається прізвище, ім’я, по батькові другого чоловіка.

Подати заяву/запит на отримання такого документа заявник може особисто або через законного представника:

  • безпосередньо у відділ державної реєстрації актів цивільного стану;
  • надіславши документи поштою (рекомендованим листом);
  • в електронному вигляді через мережу Інтернет з використанням веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» на сайті https://dracs.minjust.gov.ua/.

Скільки коштує виписка із Реєстру?
Фізична особа під час особистого подання заяви/запиту про надання витягу з Реєстру пред’являє паспорт громадянина України або паспортний документ та у відповідних випадках документи, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки.

Справжність підпису заявника на заяві, а також вірність копій паспорта громадянина України чи паспортного документа та документів, що підтверджують родинні чи сімейні відносини, має бути відповідним чином засвідчена.

У разі надсилання заяви поштовим зв’язком виписка з Реєстру надсилається заявнику поштою.

Якщо документи надсилаються в електронному вигляді через Інтернет із використанням веб-порталу, то подають заяву встановленої форми з накладенням кваліфікованих електронних підписів та відскановані копії необхідних документів.

До заяви додають документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру або повідомлення про реквізити платежу (коду квитанції) або підтвердження права на безоплатне отримання витягу з Реєстру.

Плата за видачу витягу з Реєстру складає 73 грн.

Джерело.