facebook

Підходить до завершення найдовша магнітна буря травня 2023.


Буде потужний спалах: названі дні найпотужнішої магнітної бурі
Ось уже кілька днів люди страждають від того, що на Землю обрушилася сильна геомагнітна буря. Причина – спалах X класу на Сонці.

Так, пік бурі фахівці спрогнозували на 23–26 травня та геомагнітна ситуація заспокоїться до 27 травня.

Сьогодні, 26 травня рівень бурі досягне К-індексу 4. Магнітні бурі К-індексу 4 або 5 зазвичай провокують загальне погіршення самопочуття, головний біль та загострення хронічних захворювань.

Найчастіше люди у дні магнітних бур відчувають підвищену стомлюваність, порушення концентрації, головний біль, сонливість. Також можуть бути такі симптоми:

запаморочення;
мігрень;
відчуття туману в голові;
стрибки артеріального тиску;
аритмії;
нудота, проблеми із травленням;
слабкість, занепад сил, апатія;
безсоння або підвищена сонливість;
дратівливість, агресія;
підвищена тривожність, загострення психічних та психологічних проблем;
загострення хронічних захворювань;
біль у місцях старих переломів;
біль у м’язах.
У дні магнітних бур потрібно дотримуватися нормального порядку дня та графіку харчування – вчасно лягати спати, відпочивати не менше 8 годин і повноцінно харчуватися.

Медик кажуть, що першою на прихід магнітної бурі реагує нервова система, голова, тому психоемоційне, фізичне навантаження слід зменшити. Інтенсивні заняття у залі замінити пробіжкою чи плаванням.

Фахівці також радять у період магнітних бурь відмовитися від різних стимуляторів, зокрема від кави, але пити більше води. Крім того, варто звернути увагу на харчування – потрібно їсти часто, але потроху, і віддати перевагу здоровій їжі. Так, з раціону бажано виключити гострі, солоні, шкідливі продукти та алкоголь.

Поліпшити стан допоможе вранці контрастний душ, увечері – розслаблююча ванна. Вдень обов’язково подихайте свіжим повітрям. Постарайтеся не вплутуватися в конфлікти, не сперечайтеся і не з’ясовуйте стосунки.

До речі, ця буря буде не останньою у травні. Ще одна одноденна магнітна буря очікується у неділю, 28 травня. Її потужність становитиме 4 бали.

Джерело.