facebook

Цього року планують виплатити 90 премій. Верховна Рада присудила щорічні премії працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти, молодим ученим і найуспішнішим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідні постанови № 6339, 6346, 6254 сьогодні, 1 грудня, ухвалили під час засідання верховної ради, повідомляють на сайті «Слуга Народу».

Проєктом постанови № 6339 присуджується 30 премій Верховної Ради вихователям і педагогам дитячих садочків, шкіл, закладів професійної та позашкільної освіти.

Розмір премії – 60 прожиткових мінімумів, що наразі становить 136 тис. грн.

Заступник голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин розповів, що відповідна премія була започаткована парламентом ще у 2006 році, проте нині Верховна Рада збільшує її розмір майже вшестеро, а також вдвічі – кількість її здобувачів. З наступного року отримати премії зможуть 54 педагоги.

Підтримка вчителя – один із пріоритетів будь-якої держави, що дбає про своє майбутнє. Україна – саме така країна. Шляхи можуть бути різні: підвищення соціальних стандартів і умов праці, підвищення заробітної плати, відзначення найкращих педагогів. Тих, хто своєю щоденною працею розвиває нашу освіту та нашу державу. Підтримувати українських вчителів – означає підтримувати наше майбутнє, – заявив Сергій Колебошин із трибуни парламенту.

Проєкт постанови № 6346 своєю чергою передбачає присудження 30 премій Верховної Ради України молодим вченим.

Розмір премії також складе 136 тис. грн.

Премію присудили за результатами конкурсного відбору 30 робіт. Як пояснив голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Роман Грищук, за кожною з робіт стоїть один або декілька науковців, тож усього премію отримають 67 науковців.

Крім того, сьогодні парламент присудив 30 премій Верховної Ради найкращим учасникам #ЗНО (Проєкт постанови № 6254).

Розмір премії 100 тис. грн

Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак пояснив, що список претендентів формує Український центр оцінювання якості освіти на підставі рейтингу випускників поточного року.

Ця премія присуджується вперше. Її отримають 30 юнаків і дівчат, які закінчили школу цьогоріч, найкраще склали ЗНО з чотирьох предметів, при цьому отримали не менше ніж 790 балів, у тому числі 200 балів за щонайменше один із цих навчальних предметів, а також вступили на навчання до українських університетів, – розповів очільник комітету.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2021 року зарплати освітян у школах збільшаться на 8,4%, як і передбачено Державним бюджетом України на 2021 рік.

Джерело.