facebook

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення. Позбавляти прав на керування автомобілем буде суд.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

У новій редакції документа громадянин вважатиметься позбавленим права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.

Крім того, раніше водій, позбавлений прав за керування ТЗ за ст. 130 КУпАП “Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції”, міг отримати тимчасовий дозвіл встановленого зразка на керування ТЗ на 3 місяці, до рішення суду. Найчастіше суд не встигав розглянути справу, та посвідчення водію поверталися. Тепер водій може отримати ще один тимчасовий дозвіл на право керування ТЗ, але суд повинен у будь-якому разі відбутися і винести свій вердикт щодо винності чи невинності водія. Завдяки цьому водії, позбавлені прав за статтею ст. 130 КУпАП, не зможуть уникнути відповідальності.

Також нова редакція документа передбачає повернення водію вилученого посвідчення через три місяці, якщо суд не розглянув справи та не ухвалив рішення про позбавлення прав. Але це не стосується випадків, коли водію інкримінується ст. 130 КУпАП. Якщо протягом року суд не розглянув справи щодо порушення за ст. 130 КУпАП або не визнав водія винним, йому також буде повернено посвідчення. В обох випадках для цього потрібно написати відповідну заяву.

Нагадаємо, що 17 березня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон, згідно з яким набули чинності нові, жорсткіші штрафи за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, за керування авто у нетверезому вигляді водія очікує штраф у 17 000 грн та позбавлення права водіння на 1 рік, при повторному (протягом року) аналогічному порушенні – 34 000 грн та позбавленні права керувати автомобілем на 3 роки. За третє подібне порушення, крім штрафу в 51 000 грн і позбавлення посвідчення на 10 років, буде також конфісковано автомобіль. Термін розгляду в судовому порядку справи з водіння у нетверезому стані був збільшений із 3 місяців до 1 року.

 

Джерело.