facebook

Чи завершилась цифровізація ведення облікових даних військовозобов’язаних, в якому стані Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників

Для ефективного введення військового обліку в Україні запроваджений Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. В Міноборони наголошують, що наразі проходить мобілізація, посилена роздача повісток пов’язана з прагненням поставити на облік якомога більше чоловіків та з формуванням резерву. А про багатьох чоловіків у ТЦК взагалі немає інформації.

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників — в якому він стані
Реєстр був створений для того, щоб зацифрувати ведення облікових даних військовозобов’язаних. Це дозволить автоматизувати процес отримання інформації про військовозобов’язаних, даних щодо їх реєстрації проживання, відомостей про їхній сімейний стан, будь-які зміни.

28 березня 2022 року був затверджений порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Оскільки він почав функціонувати недавно, станом на сьогодні він не містить повної бази всіх військовозобов’язаних громадян. Все через те, що до цього часу весь облік військовозобов’язаних вівся “на папері”, а чимало громадян взагалі ніколи не перебували на військовому обліку.

Чи потрібно терміново видаляти “Дію” зі смартфона
Крім того, що Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів ще до кінця не сформований, законодавчо не визначено механізму отримання повісток через цей реєстр чи через ту ж “Дію”. “Законодавством не визначено й можливості вручення повісток онлайн, тому не потрібно лякатися і терміново видаляти мобільний застосунок “Дія” зі смартфона”, — запевняє юрист Владислав Юрчак.

Тому з огляду на це сьогодні повістки вручають в громадських місцях та блокпостах.

Джерело.