facebook

Директор американського Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі спільно з командою Вашингтона щодо боротьби з пандемією поінформували президента США Джо Байдена про останні події, пов’язані з новим штамом COVID-19 Омікрон. Фаучі вважає, що ревакцинація проти коронавірусу здатна захистити від нового штаму.

За словами доктора, на вивчення інформації про ступінь заразності нового штаму, рівень тяжкості захворювання, що ним викликається, та інші його особливості, потрібно ще близько двох тижнів. Але, попри це, він продовжує вважати, що існуючі вакцини, швидше за все, забезпечать певний ступінь захисту від важких випадків COVID-19, повідомляє пресслужба Білого дому.

Фаучі також наголосив, що ревакцинація повністю щеплених проти коронавірусу людей забезпечує найнадійніший захист від викликаного Омікрон-штамом захворювання.

Південноафриканська лікарка Анжеліка Кутзі, яка першою попередила про інфікованих з новою мутацією, заявила, що у людей, які захворіли на коронавірус нового штаму Омікрон, виявляються незвичайні, але легкі симптоми. За її словами, хворі скаржилися на сильну стомлюваність. Також спостерігалася висока частота пульсу. Водночас ні в кого не було втрати відчуття смаку чи нюху.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, новий варіант коронавірусу B.1.1.529 був уперше виявлений у Південній Африці. Він містить 32 мутації білка шипа, багато з яких вказують на можливу стійкість до вакцин. Загалом у нового штаму близько 50 мутацій, у тому числі 10 у тій частині вірусу, яка першою вступає в контакт із клітинами.

Перший випадок зараження новим варіантом коронавірусу вже виявили у Європі. Це сталося у Бельгії. Штам B.1.1.529 був підтверджений у не вакцинованої молодої жінки.

ВООЗ назвала новий штам грецькою буквою Омікрон і внесла його до списку варіантів, що викликають занепокоєння.

Після виявлення нового варіанту COVID-19 авіасполучення з ПАР та сусідніми країнами припинили десятки держав по всьому світу. Серед них Бразилія, Таїланд, Сінгапур, Туреччина, Саудівська Аравія, Бахрейн, Йорданія, Ізраїль, Швейцарія, Мальдіви, Філіппіни, Росія, а також Єгипет, Марокко та Ангола.

 

Джерело.