facebook

Сьогодні, 26 листопада, Всесвітня організація охорони здоров’я скликає екстрену нараду. Причиною став виявлений новий штам СOVID-19 у ПАР та Ботсвані.

Ймовірно, нова мутація під назвою B.1.1.529 поширюється швидше, ніж попередні. Крім того, цей штам заразніший і, можливо, меншою мірою схильний до дії наявних вакцин, ніж інші штами.
Вчені зазначають, що новий штам має близько 30 мутацій і поєднує риси кількох попередніх варіантів.

“Це найбільш значущий варіант, з яким ми стикалися до сьогодні, і тривають термінові дослідження, щоб дізнатися більше про його передачу, тяжкість та сприйнятливість до вакцин”, – зазначила Дженні Гарріс, виконавча директорка Агентства охорони здоров’я Великої Британії.

Керівник південноафриканського Центру епідеміологічного реагування Туліо де Олівейра повідомив FT, що приблизно 90% нових випадків захворювання зафіксували в провінції Гаутенг, де розташоване найбільше за чисельністю населення в ПАР місто Йоганнесбург, викликані саме новим варіантом.

“Головне питання, на яке належить відповісти, – як саме воно впливає на вакцини”, – наголошує він.

За даними влади ПАР, загалом у країні новим варіантом заразилися 77 людей. Ще четверо інфікованих зареєстровані у Ботсвані та один – у Гонконгу.

У відповідь на появу нового штаму Британія запровадила обмеження на подорожі щодо шести країн південної Африки, зокрема, ПАР. Ізраїль запровадив такі обмеження щодо 7 країн цього регіону, і заборонив своїм громадянам відвідувати їх.

Джерело.