facebook

Штам “Дельта” вражає українців. Симптоми і ускладнення бентежать навіть найдосвідченіших медиків, а дослідники заявляють, що від вірусу можна чекати будь-чого. Відома лікарка-інфекціоністка розповіла про своє бачення перебігу епідемії.

Як інформує “Obozrevatel”, лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська заявила, що в Україні не варто сподіватися на колективний імунітет від коронавірусної інфекції, оскільки вірус постійно мутує та вислизає від антитіл попередніх варіантів хвороби. Також вона зазначила, що в країні було провалено кампанію з вакцинації проти ковіду.

За словами Голубовської, імунітет при COVID-19 ще недостатньо вивчений і покладатися на нього не варто так само, як у разі епідемії грипу.

“Взагалі імунітет при цій коронавірусній хворобі ще мало вивчений. Колективний імунітет у разі коронавірусу – це все одно, що колективний імунітет за грипу. Вірус постійно мутує, постійно з’являються нові варіанти, які вислизають від попередніх антитіл. Антитіла не у всіх тримаються довго”, – розповіла Голубовська.

Ба більше, лікарка підкреслила, що влітку дуже мало людей підготувалося до чергової хвилі інфекції та не зробили щеплення. Медикиня каже, що агітацію за вакцинацію потрібно було організувати на рівні сімейних лікарів та переконувати насамперед людей із групи ризику.

Як результат, каже Голубовська, зараз саме пацієнти з групи ризику найчастіше вмирають у стаціонарах. Крім того, у людей старших за 50 років набагато більше шансів перенести COVID-19 важко.

Вкотре лікарка нагадала про необхідність раннього противірусного лікування. Голубовська наголосила, що групи ризику слід госпіталізувати на ранніх стадіях захворювання, а не чекати наростання клінічної симптоматики та погіршення стану пацієнта.

Джерело.