facebook

Українці мають право на повернення частини сплаченого податку на доходи фізосіб. Це стосується тих платників податків, котрі можуть довести витрати на освіту, медицину, страховку. Сума повернення залежить від розміру офіційної заробітної плати.

Як повернути частину податків

Таке право передбачено Податковим кодексом України. Щоб приблизно розрахувати, на яку суму ви маєте право, помножте витрати на медицину, освіту чи страховку на 18%. Але також треба враховувати, що повернути більше, ніж заплачено до бюджету ПДФО, не можна. Щоб отримати гроші:

  • до кінця 2021-го (сума за 2020-й) звернутися до податкової за місцем своєї реєстрації із заявою;
  • доведеться заповнити декларацію;
  • податківцям потрібно надати документ, що підтверджує витрати;
  • гроші прийдуть упродовж двох місяців на банківську картку.

Також важливо зазначити, що якщо ви витратили гроші в іноземній компанії, наприклад, пройшли лікування в одній із країн ЄС, повернення ПДФО не передбачено. Багато українців про таку можливість не знають, тоді як у країнах ЄС, США повернення податків для багатьох сімей є суттєвим доходом.

“Необхідно подати заяву із зазначенням номера рахунку в установі банку, на який буде перераховано знижку. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подачі декларації”, – пояснюють у податковій.

За що сплачується ПДФО?
Податок на доходи фізосіб потрібно сплачувати з кожної зарплати. Його розмір складає 18%. Крім того, ще 1,5% потрібно віддати у вигляді військового збору. Наприклад, із зарплати у 10 тис. грн до бюджету надійде 1,95 тис. грн.

Нагадаємо, як писав OBOZREVATEL, також з 1 вересня українцям почали нараховувати штрафи за несплату податків на квартиру. Розмір штрафу залежить від того, наскільки сильно був прострочений платіж.

У Верховній Раді готуються до розгляду податкового законопроєкту № 5600 – 13 вересня розпочалися обговорення документа у профільному комітеті. Депутати вже запропонували прибрати з проєкту норми про сплату ПДВ забудовниками, про оподаткування продажу сільгосппродукції та самозахопленої землі.

Джерело.