facebook

Вже наступного року світ може зіткнутися з нестачею 2,2 мільярда шприців для ін’єкцій.

Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує, що вже наступного року у світі може виникнути глобальна нестача шприців для вакцинації від COVID-19. Про це заявила старший радник ВООЗ щодо доступу до ліків та товарів для здоров’я Ліза Хедман у середу, 10 листопада, повідомляє Insider.

За її оцінками, у 2022 році не вистачатиме до двох млрд. шприців, що, в свою чергу, позначиться на темпах вакцинації.

Також вона зазначила, що така ситуація може спровокувати ще одну проблему, коли бідні країни почнуть використовувати одні й ті самі шприци кілька разів.

Вона закликала виробників медичного обладнання знайти спосіб наростити виробництво одноразових шприців для уколів.

“Коли ви думаєте про кількість вакцинацій, які робляться як відповідь на пандемію, це не та зона, де ми можемо дозволити собі скорочення, нестачу або будь-що, крім повної безпеки для пацієнтів та медичного персоналу”, – сказала вона журналістам у Женеві.

Вона зазначила, що у світі вже було запроваджено 6,8 мільярда вакцин проти COVID-19, при цьому щорічно виробляється 6 мільярдів шприців.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) вважають, що вже найближчим часом у світі можуть з’явитися вогнища кору. Серед головних причин можливого спалаху – зниження темпів вакцинації згідно з календарем щеплень.

Джерело.