facebook

Дослідження вакцини від коронавірусу

У Польщі почали тестувати вакцину від коронавірусу, розроблену вченими Інституту біології клітини Національної академії наук України у Львові. Її перевіряють на імуногенність у польському інституті у Гданську.

Дослідження проводять на мишах, повідомляє “Радіо Свобода”. Наступним етапом буде перевірка на трансгенних гризунах у Кракові.

Зазначається, що український інститут отримав грант близько 10 млн гривень на розробку вакцини від коронавірусу. Біологи створили продуценти вірусних білків на основі дріжджів. Проєкт був розрахований на півтора року та перебуває на стадії завершення. Дослідження проводять у Польщі, бо в Україні немає відповідних лабораторій.

“В Україні немає жодної лабораторії, яка розмножує коронавірус… Це єдина лабораторія у Польщі, яка розмножує коронавірус. Не знаю, чи завершимо до кінця року дослідження на трансгенних мишах”, – розповів академік Андрій Сибірний.

Вакцина являє собою білок або кілька білків коронавірусу, передусім білок “шипа”. Очікується, що препарат ефективніше діятиме, викликаючи появу антитіл. Результати мають бути відомі за два-три тижні.

“Ми вважаємо, що наша вакцина – ефективна. Зараз залежить від результату. На перевірці вакцини на мишах наш проєкт завершується. Коли лабораторне дослідження покаже ефективність вакцини, її необхідно протестувати на приматах та добровольцях”, – зазначив Сибірний.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, Міністерство охорони здоров’я дозволило провести в Україні третю фазу клінічних випробувань двох вакцин проти коронавірусу. До неї залучатимуться повнолітні громадяни.

Джерело.