facebook

У Київській клінічній лікарні №4 близько 96-97% пацієнтів із коронавірусом не були щеплені. Українці, які виступають проти вакцинації, грають із життям та здоров’ям людей.

Жорсткі карантинні обмеження в нашій країні потрібно було вводити набагато раніше. Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповіла директорка (головна лікарка) цієї лікувальної установи Тетяна Мостепан.

За її словами, 3-4% вакцинованих – “це та рідкісна група, яка з якимись ускладненнями, із групи ризику”. Лікарка зазначила, що “переважно всі вакциновані пацієнти перебувають на амбулаторному лікуванні, вони не вимагають госпіталізації”.

“Зазвичай далі середньої тяжкості не йде. Переважно захворювання проходить у легкій формі. У них немає агресивних змін у легенях, важкого блискавичного перебігу”, – додала Мостепан.

Говорячи про високі показники смертності, які фіксуються останнім часом по всій країні, вона наголосила, що навіть столичні лікарні не завжди можуть врятувати важкого хворого на коронавірус, хоча вони й забезпечені всім необхідним для боротьби з хворобою та мають кваліфікованих фахівців.

Мостепан припустила, що в регіонах, у невеликих населених пунктах та селах ситуація напевно ще гірша. “Часто хворих на коронавірус там не просто не лікують – їх навіть не діагностують. Там теж помирають, але до статистики вони не потрапляють. І незважаючи на це, все одно наша статистика б’є рекорди”, – констатувала вона.

У цьому контексті медикиня наголосила, що для мешканців невеликих населених пунктів, де медичне обслуговування перебуває на недостатньо високому рівні, потреба у вакцинації ще більша, ніж для мешканців великих міст.

“На сьогоднішній день найдієвіший спосіб захистити людей, які живуть десь далеко, – це вакцинація. По-перше, це безкоштовно. Не говоритимемо, скільки коштує полікуватися, якщо людина займається самолікуванням. По-друге, це дає шанс на виживання і на те, що людина залишиться здоровою. Тільки так ми врятуємося”, – наголосила головлікарка.

Вона заявила, що “слухає з жахом” заяви антивакцинаторів: “Найбільша відповідальність лежить на людях, які агітують не вакцинуватися. Це не просто якась політична історія. Це гра з життям та здоров’ям людей”.

Вона також пояснила, чому вакцинація необхідна і молодим людям, які “впевнені у собі і думають, що вони перенесуть захворювання нормально”. Справа в тому, що, по-перше, коронавірус істотно “помолодшав”, по-друге, заразившись, вони можуть стати джерелом інфекції для своїх рідних та всього свого оточення.

“Молоді, впевнені в собі люди думають, що вони перенесуть захворювання нормально. Якби в них була виразка, це їхнє особисте питання, їхня справа, яка ні на кого не впливає. Але людина, яка заражається, стає джерелом інфікування для інших людей”, які з нею контактують. Насамперед для всіх її близьких, бабусь, дідусів, батьків тощо”, – сказала Мостепан.

“Це відповідальність хоча б перед своїми близькими і рідними. Він не зможе заразитися і не заразити їх. Це неконтрольований процес. У реанімаціях ми бачимо вже і молодий вік”, – додала вона.

На думку лікаря, жорсткі карантинні заходи в Україні слід було б вжити раніше. “Можливо, тоді більше людей вижило б. А зараз необхідно всіх вакцинувати, щоб сформувати колективний імунітет, зберегти населення”, – підсумувала вона.

Як писав OBOZREVATEL, з 8 листопада в Україні усувають від роботи вчителів, які не зробили щеплення від коронавірусу. Ексзаступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявив, що цього тижня Україна може вийти на плато за показником захворюваності на коронавірус.

Джерело.