facebook

Американські дослідники порівняли ефективність трьох вакцин проти коронавірусу – Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson. Усі вони до кінця 2021-го стали трохи гірше захищати, якщо порівнювати з початком року, особливо остання.

Медики проаналізували дані 780 тисяч вакцинованих. Результати дослідження були опубліковані в журналі Science.

Показники знизилися через агресивніший штам Дельта. Загалом це стосується запобігання зараженню, але у боротьбі з летальними випадками препарати працюють відмінно.

У березні вакцина Pfizer/BioNTech запобігала зараженню коронавірусом з ефективністю 86,9%, а у вересні вже з ефективністю 43,3%. Кращі результати у Moderna: її ефективність знизилася з 89,2% у березні до 58% у вересні. Найгірша ситуація у Johnson & Johnson – 86,4% у березні проти 13,1% у вересні.

Щодо запобігання смерті ситуація має кращий вигляд. З липня по жовтень Pfizer показала ефективність у 84,3% (70% у людей віком від 65 років), Moderna – 81,5% (75,5% у людей віком від 65 років), Johnson & Johnson – 73% (52,2% у людей віком від 65 років).

Як повідомляв OBOZREVATEL, вакцини проти коронавірусу розрізняють за трьома основними типами – мРНК, векторні та інактивовані, які мають найменшу кількість побічних ефектів. До перших належать препарати Pfizer та Moderna, до других – AstraZeneca та CoronaVac відповідно.

 

Джерело.