facebook

Із 1 серпня в Україні для придбання антибіотиків буде потрібен електронний рецепт. Таке нововведення покликано обмежити безпідставне придбання громадянами таких препаратів без призначення лікаря.

Про це повідомив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в Telegram.

“За даними МОЗ, кожен другий українець купує антибіотики без призначення лікаря. Іноді це призводить до важких наслідків для здоров’я, серед яких – формування стійкості організму людини до лікування антибіотиками. Один із способів боротьби з безконтрольним вживанням сильнодіючих препаратів – введення електронного рецепту. Це дозволить відстежувати дані про призначення, обсяги використання антибіотиків, зменшити випадки самолікування”, – написав він.

Депутат розповів, що Е-рецепт на антибіотики – це перший етап впровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати в Україні. МОЗ планувало його ввести з 1 квітня 2022 року. Але через воєнні дії рішення перенесли. І тепер з 1 серпня до кінця року триватиме перехідний період запровадження Е-рецепту на антибіотики.

За його словами, при потребі, отримати антибіотики у перехідний період буде не так вже й складно.

“Потрібно звернутись до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого у медичному закладі, отримати електронний рецепт на діючу речовину та забрати ліки в аптеці. Пацієнт обов’язково має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо ви не зареєстровані, то зробити це теж можна у лікаря.

Винятки становлять медичні заклади, які знаходяться на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. В таких лікарнях лікар випише на антибіотики паперовий рецепт.

На найближчий час МОЗ запланувало декілька нарад для обговорення роботи за електронним рецептом, в тому числі з аптечними мережами, а НСЗУ підготувала навчальний курс для медичних працівників.

Наш Комітет разом з МОЗ підготували відповідні законодавчі зміни, щоб нова система продажу препаратів запрацювала. На розгляд Верховної Ради направили два законопроєкти: перший (№ 7444) посилює контроль за відпуском лікарських засобів, другий (№ 7445) – вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення встановленого порядку реалізації лікарських засобів. Законопроєкти дозволять притягати до відповідальності медичних працівників та працівників аптек у разі призначення рецептурного лікарського засобу без рецепта”, – написав Радуцький.

Він зазначив, що зміни законодавства, якщо їх підтримає Верховна Рада, почнуть діяти через три місяці після завершення воєнного стану.

Джерело.