facebook

Під час наступу рашистів на Київ наприкінці лютого 2022 року 15-річний Андрій Покраса, скейтбордист і пілот безпілотників, допоміг українським захисникам знищити колону ворожої техніки.

“В єдності-сила!” Цей девіз як формулу існування багатонаціональної Австрійської імперії, вперше публічно оприлюднив 12 лютого 1848 р.австрійський імператор Франц Йосиф I. не втратили ці слова актуальності і в наші дні.

І правда, українська нація дуже згуртувалася для того, щоб протистояти російським окупантам. ЗСУ активно знищують ворога і його техніку, а цивільне населення робить все можливе, щоб допомогти нашим захисникам.

Історія 15-річного Андрія Покраси з села Березівка наочний цьому приклад.

Так, в кінці лютого 2022 року 15-річний школяр запустив свій дрон в поле біля свого будинку і зміг обчислити координати російської колони по Житомирській трасі – неподалік від села Березівка (40 кілометрів від Києва).

Участь Андрія в цій операції підтвердили його батьки, командир відділення безпілотної розвідки Касьянов і голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк.

У великому інтерв’ю порталу Global News хлопець розповів, що до нього звернулися представники територіальної оборони, які хотіли знищити колону російської техніки. Їм потрібні були GPS-координати російської колони для того, щоб скорегувати вогонь по ній артилерії ЗСУ, а допомогти могли лише Андрій і його батько.

“Він був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками в цьому регіоні”, – розповів командувач відділом безпілотної розвідки ЗСУ Юрій Касьянов.

Юний Андрій Покраса каже, що йому було “дуже, дуже страшно”, але він сильно не хотів, щоб російські солдати швидко захопили його населений пункт. Саме тому 15-річний хлопець разом з батьком виїхав у поле і запустив дрон, а потім сфотографували окупантів і передали про них інформацію ЗСУ.

“Це була одна з найбільших колон, яка рухалася на Житомирській дорозі, і нам вдалося її знайти, тому що одна з вантажівок надовго включила світло”, – стверджує хлопець.

За словами Андрія, конвой був дуже страшним, але перш за все він хотів захистити столицю України.

“Він справжній герой, герой України”, – додав Касьянов.

Сам хлопчик свій вчинок не вважає геройством і пояснює, що дуже хоче допомогти військовим хоч чимось.

Джерело.