facebook

Голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував законопроект про списання населенню боргів перед банками за майно, куплене в кредит.

Українців можуть звільнити від сплати боргу за рухоме і нерухоме майно, яке знищила війна.

Стало відомо, що українцям, які втратили майно через вторгнення Росії в Україну, можуть списати заборгованість за споживчими кредитами. Про це у своєму телеграм-каналі заявив депутат Верховної Ради від фракції “Слуга народу”, голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, документ вже схвалили прем’єр-міністр Денис Шмигаль і глава НБУ Кирило Шевченко, а на розгляд депутатів він буде внесений протягом наступного тижня.

Розробка законопроекту була здійснена за дорученням Володимира Зеленського.

“За дорученням президента погодили з головою Нацбанку і прем’єр-міністром розробку законопроекту про списання заборгованості за споживчими кредитами на придбання рухомого і нерухомого майна, яке було знищено в ході військових дій”, – зазначив Гетманцев.

“Людина не повинна виплачувати борг за неіснуючий об’єкт”, – підкреслив Гетманцев.

При цьому на питання про те, хто буде компенсувати втрати компаніям, які видавали кредити на певних умовах, залишилися на момент публікації новини без відповіді.

Нагадаємо, за даними міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, лише за перший місяць війни збитки інфраструктури країни склали близько 500 млрд доларів.

При цьому Верховна Рада 1 квітня прийняла за основу законопроект № 7198, що передбачає компенсацію громадянам за житло, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни. Українці можуть заповнити форму в мобільному додатку” Дія ” на отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене через бойові дії житло.

Джерело.