facebook

Європою шириться екзотична і загрозлива недуга – мавпяча віспа. Медики звертають увагу українців на те, як варто себе поводити, аби не підхопити хворобу, яка здатна викликати у людей і летальні наслідки.

Як інформує “ТСН”, про це розповів лікар-педіатр, кандидат медичних наук і телеведучий Євген Комаровський.

Мавпяча віспа – не коронавірус, коли вам достатньо посидіти в одній кімнаті чи у вагоні метро та заразитися.

Головне, чим характеризується віспа мавп, – тривалим тісним контактом для зараження.

“Мені здається, що всі чіпляються за цю мавпячу віспу, щоби відволіктися від війни. (…) Мавпяча віспа – не коронавірус, коли вам достатньо посидіти в одній кімнаті чи у вагоні метро та заразитися”, – зазначив Комаровський.

Також він додав, що віспа мавп – хвороба, “м’яко кажучи, несмертельна”. За статистикою, західний варіант інфекції (у віспи є два варіанти: Західної Африки та Центральної), що набагато легший і саме його наразі фіксують у Європі, дає 1%-ву летальність для людей, які голодують і не мають доступу до медичної допомоги.

“Для сільського населення Конго цей варіант віспи дає 1%-ву летальність. Якщо ж йдеться про людину, яка не голодує та користується допомогою медиків, летальність буде дуже низькою”, – зазначив лікар.

Він також додав, якщо все ж ситуація почне погіршуватися, існує перевірена 100-річним досвідом вакцина, а точніше, п’ять препаратів проти віспи.

“Найімовірніше, якщо і з’явиться в нас віспа мавп, потрібно буде щепити медпрацівників”, – додав педіатр.

Наприклад, у Бельгії оголосили карантин для тих, в кого є симптоми мавпячої віспи. Так само, як і під час перебігу інших інфекційних захворювань.

 

Джерело.